اخبار گردشگری

چند میلیون ایرانی، زمینی عازم کربلا می‌شوند؟

داریوش امانی معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: برآورد حضور بیش از چهار میلیون و 90 هزار زائر در مرزهای زمینی مراسم پیاده روی اربعین امسال حکایت دارد.

وی افزود: بر اساس مدل های پیش بینی، بر اساس داده های به دست آمده از سامانه های هوشمند مرکز مدیریت راه های کشور، از مجموع تردد زائران، نسبت تردد از پایانه مرزی مهران 45، شلمچه 26، خسروی 15، هذابه است. 9.5 و بشماق و تمرچین 2 به ترتیب 2.5 درصد خواهد بود.

امانی با بیان اینکه پیش بینی های مذکور با فرض باز بودن مرز خسروی به مدت 24 ساعت صورت می گیرد، افزود: در صورت کاهش مدت زمان فعالیت در مرز خسروی به 12 ساعت تمایل زائران برای بازدید از مرز مهران افزایش می یابد. .

وی ساعت پیک حرکت را پنجشنبه تا شنبه (10 تا 12 صفر) و روز اوج برگشت را شنبه تا دوشنبه (19 الی 21 دقیقه) اعلام کرد و افزود: تعداد ناوگان اتوبوس مورد نیاز برای روز پیک حرکت برای تمام مرزها 4000 اتوبوس است و برای روز اوج تردد 4900 اتوبوس از این تعداد بیش از 70 درصد ناوگان اتوبوسرانی به مرز مهران و خسروی متصل خواهد شد.

وی در خصوص پیش بینی پارکینگ نیز گفت: پارکینگ مورد نیاز برای مرز مهران حدود 140 هزار دستگاه، مرز شلمچه 97 هزار دستگاه و مرز چذابه 21 هزار دستگاه برآورد شده است.

امانی با بیان اینکه با توجه به میانگین مسافت 2.5 روزه رفت و برگشت ناوگان اتوبوسرانی از مرز به مبادی و برگشت، در سه روز پیک برگشت (چهل و دو روز قبل و بعد) حدود 9 هزار اتوبوس برای جابجایی زائرین فعال هستند. وی افزود: 72 درصد ناوگان در مرز مهران و خسروی، 21 درصد در شلمچه، 5 درصد در حباده و باشماق و 2 درصد در مرز مورد نیاز است. تاریکی.

وی گفت: پیش بینی می شود 74 درصد کل زائران اربعین امسال از 10 استان تهران، خراسان رضوی، اصفهان، خوزستان، قم، فارس، البرز، آذربایجان شرقی، کرمان و مازندران باشند.

معاون وزیر راه و شهرسازی سهم 37 درصدی دو استان تهران و اصفهان در تقاضای ناوگان اتوبوسرانی را یکی از نکات مهم و قابل توجه در بحث مدیریت ناوگان برشمرد و افزود: بیشترین سهم زائران. در ناوگان اتوبوسرانی در سفرهای برگشت به استان های تهران، اصفهان، خوزستان، قم، خراسان رضوی، فارس، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی متصل است، بنابراین هشت استان فوق 71 درصد از سهم را تشکیل می دهند. زائران در ناوگان اتوبوسرانی

رئیس سازمان ترافیک و حمل و نقل جاده ای خاطرنشان کرد: با توجه به تجربه سال های گذشته در خصوص ورود زائران از مرزهای شلمچه و هذابه از مرز مهران به دلیل مسافت طولانی و هزینه های بالای حمل و نقل در کشور عراق، ضروری است. اقدامات لازم برای توزیع مناسب زائران از محدوده های تعیین شده و جلوگیری از ازدحام زائرین انجام شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا